Jdi na obsah Jdi na menu
 

Miss Matýsek

14. 6. 2008

 

Miss Matýsek

Od pátku dne 14.07.2007 do neděle 16.07.2007 se naše jednotka zúčastnila již po druhé srazu Matýskářů v obci Dolní Poustevna na  Děčínsku. Jedná se vlastně o soutěž, kde se sjedou mraky jednotek sboru dobrovolných hasičů z ČR.  Dále se zde, mimo vyhlášení nejhezčího trambuse roku, pořádají další soutěže, o kterých bude ještě řeč.

 Našeho trambuse jsme před odjezdem nádherně vyvoněli, že mimo toho, čím je vozidlo vybaveno, tak se k tomu prováděly ještě nějaké kosmetické úpravy, např. stroboskopické majáky, „trumpeta“, atd. Dost jsme si věřili, že by se ten náš krasavec  mohl umístit alespoň do první pětky soutěžících vozidel.

 Vyjeli jsme v dopoledních hodinách a zhruba po osmi hodinách jsme byli na místě. Jelo se trambusem a dvěma os. vozidly. Celkem nás tam jelo 16 lidí. Dále jsme se v obci Sokolov spojili z nedalekou  jednotkou a kamarády s SDH Plesná. Poté jsme jeli v koloně až do cíle. Díky Bohu cestou nevznikl oběma jednotkám na technice problém.

 Po příjezdu na místo jsme začali všechno rozbalovat. Stany, jídlo, pití (alko a trochu i nealko) atd. Stany jsme měli společně s SDH Plesnou postaveny do půlkruhu. Byli jsme tam totiž jediní ze Západních Čech. A pak už začala zábava.

 Druhý den (sobota) se dopoledne rozkoukávalo a poté se jelo na „ Spanilou jízdu “, která vedla po celém Šluknovském výběžku. Cesta trvala asi hodinu. Zde jelo mraky hasičské techniky se členy na střeše a plošině. Po celou dobu této jízdy měli všechny vozy zapnuté majáky a houkačky a do toho ještě troubili. Fakt mazec.

 Po Spanilé jízdě začaly individuální soutěže. Kupodivu se naše jednotka ve všech soutěžích umístila na krásných místech. Jednalo se o tyto soutěže:

POŽÁRNÍ ŠTAFETA – 2. místo (Jadlovský  M., Smolař  J.,  Valíček  P.,  Rais  Z.)

 

PŘEPRAVA REZERVY – 1. místo (Smolař Jaroslav)

 

ŽENSKÝ ZÁPAS V MOUCE – 3. místo ( Cajthamlová Sabina)

 

Akorát v soutěži, kdy 4. členové družstva měli   tahat na laně trambuse cca 15 m, tak tam jsme se neumístili. Holt  tahouni z nás nebudou.

Dále jsme získali pohár za nejvzdálenější vozidlo (270 km).

 

Po těchto soutěžích jsme  dostali zase jako obvykle praštěnej nápad, že si dáme s SDH Plesnou nějakou soutěž mezi sebou. Nakonec nás napadlo, že uděláme válku s vodními děly. Z každého SDH se vybralo 5 členů. Ti byli od vozidel cca 20 metrů na startovní čáře. Rozběhli se každý ke svému nenastartovanému vozidlu. Každý už věděl, co má dělat. Roztáhlo se vedení a hurá do sebe. Nikdo z dalších sborů nechápal, co se děje. Dále se tento boj nacházel v kopci a na rozbahněném terénu, takže ty „držky“ byly fakt kouzelný.

 Po této bitvě jsme se museli jet všichni vykoupat do místní požární nádrže, protože jsme byli všichni od bláta. Ten večer jsme ještě udělali s SDH Plesnou diskotéku. Dali jsme naproti sobě vozidla a pustili jsme majáky a mezi vozidly tancovali. Na „parket“ se rázem slezl celý areál a tancovalo se do ranních hodin.

 V neděli ráno se sešla nezávislá porota a bodovali všechny přítomné trambusy. V soutěži bylo 19 trambusů.  Po dlouhém a náročném přemýšlení se porota rozhodla, že MISS TRAMBUS PRO ROK 2007 VYHRÁVÁ SDH  DOLNÍ ŽANDOV.  Byli jsme úplně v šoku, ale nesmírně šťastní. Dostali jsme putovní pohár a příští rok se tam těšíme znova.

Video ze soutěže