Jdi na obsah Jdi na menu
 

17.Dopravní nehoda 1 osobního vozidla,které je převrácené na střechu

13. 6. 2010

Dne 13. 6. 2010 ve 14:22 vyhlásil KOPIS KVK poplach jednotce Dolní Žandov, důvodem byla dopravní nehoda 1 osobního vozidla u křižovatky na Úbočí, které je převrácené na střechu. 

Jednotka vyjela s CAS 24 Š 706 RTHP v počtu 1+3 a CAS 32 T 148 v počtu 1+1. Vozidlo CAS 32 T 148 se právě vracelo z kondiční jízdy a jeli rovnou na místo zásahu. Po příjezdu na místo události a následném průzkumu bylo zjištěno, že se vozidlo nachází převrácené na střeše v pravém příkopu směrem od Chebu. Na místě byl ředitel HZS KVK ÚO Cheb plk. Ing. Jan Doubrava, který právě projížděl kolem a zjistil že se cestující ve vozidle nenacházejí. Jednalo se o 2. děti ve věku 6 a 13 let a 2 dospělé ženy, které byly v šoku. Jednotka provedla protipožární zabezpečení pomocí jednoho PHP. Akumulátor nebylo možno odpojit z důvodu polohy vozidla a nepřístupnosti k motorovému prostoru. Dále se jednotka věnovala do příjezdu se ZZS Mariánské Lázně o osoby které byly v šoku a prováděla řízení provozu. Po příjezdu ZZS Mariánské Lázně ve 14:36 byly osoby předány do péče lékaře.

V 14:34 se na místo dostavila jednotka HZS KVK ÚO Cheb PS Mariánské Lázně s technikou CAS 20 MAN v počtu 1+3. Jednotka provedla průzkum a kontrolu zabezpečení místa události. Po domluvě s velitelem jednotky SDH Dolní Žandov bylo velení přenecháno veliteli místní jednotky a v 14:43 se jednotka PS Mariánské Lázně vrací zpět na základnu. Jednotka SDH Dolní žandov zůstává na místě a je nápomocná PČR při vyšetřování a prováděla řízení provozu.

V 17:34 se jednotka vrací zpět na základnu.

Během zásahu nedošlo ke zranění ani ke škodám na technice.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Dopravní nehoda 1OA