Jdi na obsah Jdi na menu
 

18. Požár chaty v obci Úbočí

18. 6. 2010

   Dne 18.06.2010 vyhlásil KOPIS KVK výjezd k požáru nízké budovy v obci Úbočí u Dolního Žandova. Jednotka vyjela s technikou CAS 24 Š 706 a v počtu 1 + 5.
     Jednotka přijela k místu požáru jako první a objekt byl již ve třetí fázi požáru. Jednotka ihned nasadila útočné vedení 2 proudy C a začala ochlazovat přilehlý objekt, jelikož již střecha chaty byla v plamenech. Jednotka začala ochlazovat přilehlou sousední chatu z důvodu, aby se požár nerozšířil. Dále jednotka při příjezdu musela odstranit visací zámek z brány na pozemek místa požáru pomocí pákových nůžek.
      Při dojezdu HZS Cheb stanice Mar. Lázně se jednotka řídila pokyny velitele zásahu nprap. Čečka. Jednotka prováděla hašení, rozebírání konstrukcí, doplňování vody. Dále jednotka osvětlovala prostor místa požáru pomocí osvětlovacího agregátu.
      Při odjezdu HZS Cheb stanice Mariánské Lázně bylo předáno velení veliteli SDH D. Žandov Marku Jadlovskému a jednotka prováděla dohašovací práce a v 08:08 hodin dal velitel stav likvidace. Na místo se dostavil majitel a tomu byl předán záznam o předání místa zásahu, dále se na místo dostavil vyšetřovatel a OOP Lázně Kynžvart.
     Jednotka se vrací v 09:33 hodin na základnu bez zranění.

 


Velitel jednotky:    Marek JADLOVSKÝ

 

Náhledy fotografií ze složky Požár chaty v Úbočí