Jdi na obsah Jdi na menu
 

23. Požár balíku sena v Dolním Žandově

21. 8. 2010

Dne 21. 08. 2010 v 19:05 vyhlásil KOPIS KVK poplach jednotce SDH Dolní Žandov. Jednotka vyjela s technikou CAS 24 Š 706 v počtu 1 + 6. Jednalo se požár balíku sena v Dolním Žandově směrem na Cheb 15 m. od kolejí.  Při jízdě k na místo události nebyl viditelný žádný kouř ve směru od nádraží, proto se jednotka vydala směrem do obce Salajna.

Před obcí Salajna, se jednotka potkala na úzké silnici v nepřehledné pravotočivé zatáčce se zemědělským strojem, který byl přes celou šíři vozovky a aby nedošlo ke srážce, tak strojník směřoval vozidlo CAS 24 Š 706 směrem do pole, kde došlo k jeho uvíznutí v rozmočeném příkopu.

 Tato skutečnost nahlášena KOPIS a ten následně vysílá jednotku HZSp SŽDC Cheb s CAS 32 T 815 v počtu 1+3. Po vyproštění  CAS 24 Š 706 za pomoci ocelového lana a Traktoru jednotka pokračuje směrem na nádraží v obci Salajna, kde po dojezdu se hlásí na KOPIS a ten upřesňuje místo zásahu a jednotka se vrací zpět do Dolního Žandova a pokračuje směrem do oce Brtná, kde se požár nachází za železničním mostem.

 Po příjezdu na místo události, kde zasahuje jednotka HZSp SŽDC  je zjištěno, že požár jednotka lokalizovala za pomoci jednoho proudu C a na místě je majitel balíku sena, který vyvezl ze stohu velkého cca 10x60m. Po domluvě s velitelem HZSp SŽDC si velitel jednotky Dolní Žandov přebírá velení a jednotka HZSp SŽDC se vrací zpět na základnu, kde v obci Dolní Žandov doplňuje vodu. Jednotka Dolní Žandov provádí likvidaci za pomoci jednoho proudu C a ženijního nářadí. Z důvodu nedostatku vody žádá velitel zásahu v 19:55 majitele, aby odvezl dva členy jednotky pro druhou CAS a KOPIS o vysláni vyšetřovatele na místo události. Při průzkumu bylo zjištěno, že ve spodní straně stohu dochází k rozhořívání dvou balíku sena a majitel je požádán o vyvežení na volné prostranství, což je splněno ihned a jednotka nasazuje druhý proud C.

  Po likvidaci požáru je místo předáno majiteli ve 21:00 a jednotka se vrací zpět na základnu.

Lokalizace: 19:48

Likvidace: 21:00

 

Velitel zásahu: Hedbávný Miroslav

 

Náhledy fotografií ze složky Požár balíků v DŽ