Jdi na obsah Jdi na menu
 

25.Požár autoservisu ve Velké Hleďsebi

13. 11. 2012

Dne 13. 11. 2012 v 18:32 byl vyhlášen poplach jednotce Dolní Žandov. Důvodem byl požár autoservisu ve Velké Hleďsebi ulice Klimentovská. Jednotka vyjela s CAS 25 Š 706 RTHP v počtu 1+6.

Po příjezdu na místo události a následném průzkumu bylo zjištěno, že se jedná o budovu o rozměrech 15 x 50 metru a na místě již zasahuje jednotka HZS KVK UO Cheb PS Mariánské Lázně a JSDHo Drmoul.

Po kontaktu s VZ byla jednotka nasazena na vystřídání zasahujících hasičů na dvou C proudech z přední strany objektu a technika byla nasazena na kyvadlovou dopravu
a doplňování vody.

Po příjezdu JSDHo Tři Sekery byl utvořen třetí útočný C proud z přední strany objektu a ve spolupráci s příslušníky stanice M. Lázně byl tento proud určen na vniknutí do objektu a na nalezení a ochlazování svářecí soupravy. Další dva proudy prováděli lokalizaci požáru a ochlazování okolí.

Po převzetí velení ředitelem UO Cheb byla jednotka přidělena na druhý bojový úsek, kde prováděla ochlazování konstrukcí, odvětrávání, osvětlení místa zásahu a rozebírání konstrukcí pomoci nastavovacích žebříků, bourácích seker a páčidel.
 
Po splnění úkolů byla jednotka ve 23:32 odeslána zpět na základnu. 

Ke škodám na technice a ke zranění zasahujících nedošlo.

 

Náhledy fotografií ze složky Požár autoservisu