Jdi na obsah Jdi na menu
 

35.Dopravní nehoda autobusu, nákladního a osobního vozidla

21. 9. 2013

 Dne 21. 9. 2013 vyhlásil KOPIS KVK poplach jednotce Dolní Žandov. Důvodem byla dopravní nehoda autobusu, nákladního a osobního vozidla na silnici II tř.č. 606 u Pomezí nad Ohří.

Jednotka vyjíždí s technikou CAS 24 Š 706 RTHP v počtu 1+5. Po příjezdu na místo události a následném průzkumu bylo zjištěno, že se jedná o Takticko prověřovací cvičení složek IZS.
Poté se velitel jednotky spojuje z velitelem zásahu, který určuje jednotku na 1 bojový úsek (autobus)  k vyprošt'ování  zraněných osob z havarovaného autobusu.
Jednotka provádí záchranné a vyprošťovací  práce společně s jednotkami HZS Cheb, JSDH Kynšperk  nad Ohří a dobrovolnými hasiči z Waldsassenu (SRN FWF) a dále jednotka provádí předlékařskou pomoc zraněných osob. 
 Na žádost vedoucího lékaře ZZS KVK jsou určeni dva členové-zdravotníci JSDH Dolní Žandov jako doprovod pro cca 21 zraněných  osob, které jsou transportovány pomocí  autobusu HZS KVK do krajských zdravotnických zařízení. 
Tato skutečnost byla nahlášena veliteli 1 bojového úseku (autobus).Dále se jednotka řídí pokyny velitele úseku a  je nápomocna při nakládání  raněných osob do sanitních vozů ZZS.
 
Foto zde:

p9211840.jpg

 

 

 

p9211907.jpg