Jdi na obsah Jdi na menu
 

28.Požár lesního porostu v lokalitě zvané Kňafák u obce Podlesí

1. 9. 2015

   Na příkaz KOPIS KVK vyjela jednotka JSDH Dolní Žandov dne 1.9.2015 v 15:56 s CAS 32 T 148 v počtu 1+2 k nahlášenému požáru lesního porostu v lokalitě zvané Kňafák u obce Podlesí.
   Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár lesní hrabanky na ploše 30X50m ve složitém skalním terénu který se dále šířil do nízkého porostu.
Toto nahlášeno na KOPIS KVK s žádostí o posilové jednotky. Ten informoval, že na místo události již vyjely jednotky HZS KVK stanice Mariánské Lázně, HZS KVK stanice Cheb a dobrovolné jednotky z obce Milíkov a Lázně Kynžvart.
   Jednotka JSDH Dolní Žandov vytvořila dopravní vedení 2 X B, rozdělovač a pravý útočný proud 3X C a zahájila hasební práce na pravé straně ve směru šíření požáru.
Po příjezdu HZS KVK stanice Mariánské Lázně bylo předáno velení zásahu jejímu veliteli družstva a příslušníci byli určeni na pomoc při hašení jednotce Dolní Žandov.
Po příjezdu jednotek JSDH Milíkov, Lázně Kynžvart a HZS stanice Cheb byl vytvořen druhý a třetí útočný proud C a vozidlo CAS 32 T148 JSDH Dolní Žandov bylo postupně doplňováno vodou (celkem 39600l).
Dále se jednotka řídila pokyny velitele zásahu.

Při zásahu ke zranění zasahujících hasičů a ke škodám na technice nedošlo.

Foto zde: