Jdi na obsah Jdi na menu
 

14.Dopravní nehoda 2 OA na silnici I. tř. č. 21 ve stoupání v Leinbrucku.

25. 10. 2016

Na příkaz KOPIS KVK vyjela jednotka SDH Dolní Žandov dne 25.10.2016 v 14:56 s CAS 24 T 815 Terrno v počtu 1+4 k nahlášené dopravní nehodě dvou osobních automobilů  na silnici I. tř. č. 21 ve stoupání v Leinbrucku.

 

   Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jednalo o dopravní nehodu osobního automobilu značky VOLVO V40 a osobního automobilu značky FORD Ranger ze kterého vycházel kouř z motorové části. Dále bylo zjištěno, že ve vozidle Volvo V 40 cestovaly 3 osoby. Řidička, která byla při vědomí, stěžující si na bolesti zad a pánve byla zaklíněná uvnitř vozu a dvě děti, které se nacházely mimo vozidlo. U jednoho z dětí byla prováděna resuscitace svědkem nehody na krajnici vozovky a druhé dítě, které leželo podél havarovaného vozidla bylo v péči dalších dvou civilních osob.

 

    Dále bylo zjištěno, že ve druhém havarovaném vozidle značky Ford Ranger cestovaly dvě osoby. Řidič, který stál mimo havarované vozidlo a spolujezdec, který si stěžoval na bolesti zad byl zaklíněn uvnitř vozidla.

 

    Dále bylo zjištěno, že došlo k velkému úniku provozních náplní z obou vozidel.

 

   Z důvodu velkého množství potřebných činností na místě zásahu, byla jednotka rozdělena. Jeden člen jednotky byl okamžitě určen na vystřídání osoby provádějící resuscitaci. Z důvodu vycházejícího kouře z motorové části u vozidla Ford Ranger bylo prioritně rozhodnuto o odstranění dveří spolujezdce pomocí HVZ Holmatro pro případ možného vzniku požáru a následném ohrožení zaklíněné osoby. Dále bylo provedeno protipožární opatření a zajištění místa nehody.

 

   Po příjezdu ZZS Mariánské Lázně a ve stejnou dobu i HZS KVK ze stanice Mariánské Lázně bylo velení předáno jejímu veliteli. Jednotka HZS KVK Mariánské Lázně se začala plně věnovat vyproštění osoby z vozidla Volvo V40. Jednotka SDH Dolní Žandov byla ponechána u vyprošťování osoby z Ford Ranger. Jednotka poskytla předlékařskou první pomoc, včetně nasazení krčního límce. Po vyproštění osoby byl jeden z členů jednotky určen k podání kyslíku zraněné osobě a zajištění tepelného komfortu. Člen provádějící resuscitaci dítěte byl dále střídán příslušníkem HZS KVK Mar. Lázně společně s ZZS Mar. Lázně. Jeden z členů JSDH Dolní Žandov byl určen velitelem zásahu k posypu unikajících provozních náplní na komunikaci. Další člen jednotky byl určen k zajištění místa pro přistání vrtulníku letecké záchranné služby. Na místo nehody se dostavily další vozy ZZS a jednotka asistovala při transportu zraněných osob do vozidel. V průběhu zásahu bylo dále zjištěno, že se nehody účastnil i kamion značky DAF XF, který byl vzdálen cca 100m od havarovaných vozidel. Z tohoto vozidla nedocházelo k úniku provozních náplní.

 

Po došetření dopravní nehody PČR a naložení havarovaných vozidel na odtahovou službu, provedly jednotky JSDH Dolní Žandov a HZS KVK Mar. Lázně společně se zaměstnanci SUS konečný posyp a následný úklid vozovky.