Jdi na obsah Jdi na menu
 

7.Dopravní nehoda dvou vozidel s vyproštěním osob na silnici I/21 v Leincbruku

2. 7. 2016

Na žádost KOPIS KVK vyjíždí jednotka SDH Dolní Žandov ve 14:06 s technikou CAS 24 Tatra Terrno v počtu 1+5 k dopravní nehodě dvou vozidel s vyproštěním osob na silnici I/21 v Leincbruku.

Po příjezdu na místo a následném průzkumu bylo zjištěno, že se jedná o nehodu osobního automobilu VW Passat, ve kterém je zaklíněn řidič, který si stěžuje na bolesti nohou a zad, a další dvě osoby jsou  mimo vozidlo v péči osob,které se na místo dostavili bezprostředně po dopravní nehodě, dále řidiče převozové sanitky a neznámého lékaře ze SRN. Dále bylo průzkumem zjištěno,  že druhé vozidlo je minibusu  VW LT 35, který se nachází v příkopu a je převrácený na levý bok, ve kterém cestovali dvě osoby,  z toho jedna osoba byla již z minibusu venku a řidič seděl na prahu pravých dveří  a stěžoval si na bolest levé nohy.

Jednotka provedla zajištění místa nehody, protipožární zabezpečení u vozidla VW Passat. U minibusu se odpojení akumulátoru nepodařilo provést z důvodu nepřístupnosti do motorového prostoru. Jednotka dále provedla stabilizaci vozidel a započala s vyprošťováním řidiče z osobního automobilu pomoci HVZ Holmatro.

Po příjezdu HZS KVK PS. Mariánské Lázně, bylo velení předáno veliteli družstva, a dále se provádělo ve spolupráci obou jednotek vyprošťování řidiče z osobního automobilu i minibusu.  Řidič minibusu byl naložen na SCOOP rám a ve spolupráci s posádkou ZZS snesen a přeložen do vozidla ZZS.

Po vyproštění řidiče z minibusu se obě jednotky plně věnovaly vyproštění řidiče z osobního automobilu  a ve spolupráci s PČR bylo připravováno místo pro přistání vrtulníku LZS, který si na místo nechal povolat lékař ZZS.

Po vyproštění řidiče z osobního automobilu byl proveden posyp komunikace a po domluvě s vedoucím SKPV PČR  nprap. Pavlem Dobiášovským, vedoucím US KK panem Ditrichem, byl uklizen jeden jízdní pruh pro možný kyvadlový průjezd vozidel. Kyvadlovou dopravu si na místě řídila PČR z OOP PČR Cheb venkov a Mariánské Lázně. 

Jelikož se jednalo o minibus obce Dolní Žandov a konzultací se starostkou obce a velitelem zásahu byla jednotka SDH Dolní Žandov ponechána na místě až do vyproštění minibusu a jeho naložení na odtahovou službu. 

Finální úklid komunikace provedli  pracovníci SUS KVK se zametacím strojem FAUN.

Po domluvě s PČR se jednotka vrací v 18:39 zpět na základnu.

 

Náhledy fotografií ze složky Dopravní nehoda 2.7.